Základní trendy pro dámské účesy 2013 naleznete ve stejnojmenném článku v kategorii dámské účesy. Mikádo účesy 2013 vycházejí z aktuálních trendů. A jedním z nich je i mikádo. Módní jsou mikáda šikmo sestříhané a asymetrické, taktéž ležérní. O každém z nich si něco povíme a ukážeme vám pár příkladů.

Asymetrické mikádo účesy 2013

Asymetrické mikáda jsou takové mikáda, které jsou na jedné straně jinak ostříhané než na druhé (a ne jiné vpředu a vzadu). Symetrické účesy už nejsou v módě, proto se do popředí dostává asymetrie a to patří i o mikádo účesech.

Asymetrické mikádo účesy 2013

Zdroj: účes Lindsay Roarty;  foto: Tom Carson; pro Global Hair & Fashion Group

Frankie Sandford, britská zpěvačka a textařka, ráda nosí mikádo účesy. Toto asymetrické jí opravdu sluší:

Frankie Sandford asymetrické mikádo 2013

Zdroj: neznámý

Šikmo sestříhané mikáda 2013

Mikádo může být sestříhané i šikmo, a to buď zezadu dopředu (vzadu kratší, vepředu delší vlasy) nebo opačně (méně běžný střih).

Běžný střih mikádo účesu – vlasy jsou vzadu kratší a prodlužují se směrem dopředu:

Mikádo účesy 2013

Zdroj: neznámý

Opačně sestříhané mikádo (vzadu delší a postupně směrem dopředu a k ofině kratší) není tak běžný typ účesu, za to mnohem zajímavější a hned upoutá pozornost. Ofina jde taky šikmo, což jen podtrhuje eleganci a dodává šmrnc:

Mikádo účes 2013

Zdroj: neznámý

Ležérní mikádo účesy 2013

Jak jsme zmiňovali v úvodu, symetrie není aktuálně tak úplně v módě. To dokazuje i další trend pro mikádo účesy 2013 – ležérní styl. Vaše mikádo si upravte tak, aby vlasy procházeli shora dolů šikmo, aby se překrývaly a podobně, aby sem-tam vyčuhovali malé prameny vlasů. Zde je pár příkladů:

A aby sme byli kompletní, v roce 2013 jsou módě kratší mikáda a ty s ofinou. Nic nepokazíte ani zvlněním – přidejte lokny na jednu stranu nebo si spravte kompletně kudrnaté. Zkuste více variantů a vyberte tu, která se hodí k vaší tváři nejlépe.