Trendy účesů pro dámy pro letošní rok najdete v našem článku Dámské účesy 2014. V tomto budeme konkrétně psát na téma mikádo účesy 2014. Módní jsou prostříhané mikáda a mikáda s delší částí vzadu nad krkem. Povíme si i něco o tom, jaké mikáda jsou out.

Mikádo účesy 2014 – co je IN?

Prostříhané mikáda 2014

Prostříhané mikáda jsou krátké účesy, které mají menší objem a mohou mít i více vrstev. Krátké střihy jsou méně náročné na údržbu, polodlouhé střihy o něco víc, však posuďte sami z fotek. Níže přidáváme pár příkladů jak takovéto účesy vypadají:

Mikádo účesy 2014 delší vlasy

Delší mikádo účes 2014, © Pure Hair salon, zdroj: www.salonpure.co.uk

Mikádo účesy 2014 sestříhané

Mikádo účesy 2014 sestříhané, autor neznámý

Krátké mikádo účesy 2014

Krátké mikádo účesy 2014, autor neznámý

Mikáda s delší částí vzadu

Dalším trendem pro mikáda na tento rok je mikádo typu “pageboy”. Jedná se o mikádo, které je vpředu kratší a směrem dozadu se prodlužuje. Je to typ chlapeckého účesu, no tuto sezonu patří ženám. Je tak trochu retro, původ má v 60. a 70. letech minulého století. Následuje účes z tohoto století, který vytvořil vlasový stylista Alberto Guzman:

Retro mikádo účes - moderní 2014

Modelka: Alice Kastrup-Moller, Vlasy: Alberto Guzman, © foto: Filippo Del Vita

Další povedený účes tohoto typu představil Marc Jacobs na své módní přehlídce spolu s modely šat na rok 2014:

Účesy 2014 mikádo

Mikádo účesy 2014 v podání Marca Jacobse, makeup kočičí oči; © Getty Images

Mikádo účesy 2014 – co je OUT?

Podle magazínu o účesech Loshairos je OUT mikádo, které má vyholené části kolem uší a/nebo krku; zdroj: http://loshairos.com/damske-ucesy-2014-trendy-strihy-vlasu/. Často ho nosila například Rihanna:

Rihanna mikádo 2014 out

nebo třeba tento večerní účes:

out mikádo účes 2014

(autor obou fotek Rihanny neznámý)

Jak vidíte, mikádo účesy 2014 budou opět o něco jiné než minulý rok. Ať už se budete stříhat doma nebo v profesionálním kadeřnictví, věříme, že vám výše uvedené příklady pomohou udělat lepší volbu účesu. Může se stát, že vám kadeřník nebo kadeřnice doporučí účes podle toho, jak se hodí k vašemu obličeji, proto berte ohled i na tento aspekt a nechte si poradit. Držíme vám palce.