Máte zničené vlasy a už vám tak trochu lezou na nervy? Dlouho už přemýšlíte nad tím, že si je sestřihnete, ale pořád né a né se odvážit? Máte pocit, že jsou vaše vlasy nepřitažlivé a nevypadáte s nimi zdravě a mladě? Co takhle jim dodat trochu šťávy a shodit smutné rozstřepené, vysušené a zničené konečky? Když se nad tím zamyslíte, není se vlastně čeho zase tak bát. Vlasy přece vždycky dorostou…

Změna z dluhých vlasů na krátké, je v určitém ohledu trochu nezvyk a ne uplně ve všechn případech může vypadat dobře. Na druhou stranu jsou ale krátké vlasy příjemná změna a mnohdy i příjemně zjednoduší život. 

Pro a proti

Na nový sestřih je dobré se předem přece jenom trochu připravit a ujasnit si, jestli jsme pro něj opravdu rozhodnuté na sto procent. Vaše rozhodování by vám mohlo usnadnit pár pro a proti, která bude třeba brát v potaz:

Nevýhody mikáda

 • Mikádo vám může změnit výraz ve tváři a to ne vždy k lepšímu. Rada od nás proto zní: Zkonzoltujte svůj úmysl nejprve se svou kadeřnicí a svým okolím, popřípadě také sama před zrcadlem. Můžete si také například pujčit paruku nebo se pokusit o fotomontáž v nějaké aplikaci na mobilu. Ne každý obličej je pro mikádo ten pravý.
 • Vlasy vám dost možná nepůjdou do culíku. Minimálně ne do drdolu nebo do copů. Pokud o tyto možnosti nechcete přijít, postačí, když kadeřnici poprosíte o delší variantu mikáda.
 • Ubere vám trochu na ženskosti. Některým ženám může tento výraz poněkud ubrat na ženském vzhledu. Pro dívky jsou přece jen trochu více přirozené dlouhé vlasy.
mikadosofinou

Varianta s ofinou je obzvláště aktuální. retro se hold vrací do módy. © HCF

Výhody mikádo účesu

Tak… Pokud jste ochotné akceptovat tyto mínusy, máte patrně vyhráno. Ten, kdo teď trochu váhá, udělá nejlépe, když nevýhody zváží s výhodami. Tak hurá do toho!

 • Krátké vlasy tolik nezavazí, nepotíse a nevyžadují takovou péči, jako dlohé vlasy.
 • Mikádo je nyní in. Je to změna, kterou v dnešní době uvítalo už mnoho lidí a je proto nejlepší čas jej vyzkoušet.
 • Vlasy se díky němu ozdraví. Budou působit více svěže a dostanou od vás druhou šanci.
 • I přesto, že je to krátký střih, nabízí mnoho variant účesů. Jen neváhejte a probrouzdejte internet. Typů na skvělé účesy s mikádem najdete milion. Co třeba bujné vlny?
mikadovlnitevlasy

Vlny hned mikádu přidají na přitažlivosti. © Franck Provost

Jetště než se pro mikádo rozhodnete

 • Rozhodněte se, zda chte mikádo rovné, stupňované, nakloněné na jednu stranu
   
 • Důkladně kadeřnici vysvětlete svou představu.
 • Prohlédněte si fotky více lidí s tímto učesem a ujistěte se, že to bude slušet i vám.

  selenagomezmikado

  Mikádo je také volbou mnoha známých tváří.

 • Pro mikádo se hodí především přírodní barvy vlasů. Občas jsou na ulici vidět i barevné tóny (teď nejvíce růžová). Nic méně nehodí se k němu moc velké experimenty a je to také vhodné brát v potaz.