Co si představit pod pojmem ombre vlasy? Jde o v dnešní době moderní styl barvení vlasů – postupné zesvětlení nebo ztmavení konečků. Ombre vlasy napodobují růst barvených vlasů, a tak pravidelné barvení vlasů není nutné – stačí když si nabarvíte konečky a ombre účes máte hotový.

Ombre vlasy

Zdroj: © caitlinworthington.deviantart.com

Ombre vlasy – zesvětlení

Zesvětlení vlasů pro dosažení ombre účesu není vhodné pro každého. Protože se nejedná o nejšetrnější způsob, vyhněte se mu pokud máte vlasy zničené, oslabené nebo prostě víte, že to není pro vás. Návod k zesvětlení ombre vlasů je jednoduchý – použijte odbarvovač na konečky. Peroxid nedoporučujeme, protože je příliš agresivní. Je to čistá chemie a může vaše vlasy poškodit. Jak tedy na to?

Ombre hair návod

Budete potřebovat: odbarvovač vlasů, štětec na nanášení barvy, alobal.

Návod: Nastříhejte si alobal na stejné kousky, připravte si odbarvovač a štětec. Pokud si chcete ombre vlasy dělat sama, přesuňte si je dopředu a sedněte si před zrcadlo, ať na ně vidíte. Lepší je však požádat o pomoc kamarádku. Dalším krokem je rozdělení vlasů na polovinu, aby se nestalo, že jedna strana bude více odbarvená a druhá méně. Poté následuje postupné odbarvování vlasů – na spodek pramene dejte více odbarvovače než na vrch a zabalte do alobalu. Dbejte na to, abyste dva vedle sebe umístěné prameny nezačali odbarvovat ve stejné úrovni. Po čase uvedeném na obalu odbarvovače dejte alobal dolů a vlasy umyjte. Chcete-li méně zesvětlené konečky, odstraňte alobal dříve. Pokud chcete více zesvětlené, postup opakujte, dejte však vlasům odpočinek alespoň 24 hodin.

Ombre vlasy Amy Macdonald

Zdroj: © Harold Cunningham/Getty Images Europe

Videonávod jak si udělat ombre vlasy (v angličtině):


Návod na ombre účes po domácku vo videu. Zdroj: www.youtube.com/user/cutesygirl09

Ombre vlasy – ztmavení

Ztmavení vlasů ve stylu ombre je určeno hlavně pro blondýnky. Návod je podobný jako při odbarvování (abychom se neopakovali, přečtěte si ho výše), rozdíl je však v tom, že namísto odbarvovače použijete barvu na vlasy. Dejte si velký pozor na přechody, ty totiž na světlém blond podkladě mnohem více vyniknou. Můžete postup opakovat tak, že nejprve nanesete méně barvy do menší výšky a každým dalším barvením budete výšku zvětšovat až se dostanete na vámi požadovanou. Takto budete mít postupně obarvené vlasy.

ombre účesy vlasy ztmaveni

Zdroj: © irabolohan.deviantart.com

Ombre účes po domácku

Některé dívky si vytvářejí ombre vlasy samy doma pomocí voskovek, křídy nebo jiných barev než na vlasy určených. Tento způsob je dočasný a pravděpodobně i více škodlivý. Také stojí za uvážení, zda vám vlasy nezabarví oblečení nebo polštář přes noc v posteli. Každopádně pokud máte chuť něco takového vyzkoušet, podívejte se následující video jak na to:


Zdroj videa: www.kandeej.com

Další fotografie ombre vlasů a účesů najdete v galerii níže (po kliknutí se vám zobrazí větší velikost fotek):

Foto Isabel Lucas: © FayesVision/WENN.com; triptych: © Carole Corteze/Extensions VIP

Ombre vlasy jsou bezpochyby trendem poslední doby, i když těžko říci proč. Možná to bude z důvodu nošení účesů ve stylu ombre mezi celebritami a známými osobnostmi. Pevně doufáme, že vám váš ombre účes bude vyhovovat a dostanete kopec komplimentů.

Další užitečné zdroje, zajímavé články a bohaté fotogalerie na téma ombre vlasy na těchto odkazech: www.herstyle.cz, www.loshairos.com, www.glamourmagazine.co.uk, www.latest-hairstyles.com, …