Vlasy sú vizitkou každej ženy. Stačí jeden jediný pohľad a vášmu okoliu je ihneď jasné, či sa o svoju hrivu dostatočne staráte, alebo či vám je jej vzhľad viac ako ľahostajný. Snáď každá žena aspoň raz za život zatúžila po dokonalej a predovšetkým hustej hrive. Bohužiaľ nie ku všetkým bola príroda natoľko štedrá, a preto sa veľa z nás uchyľuje k predlžovaniu vlasov pomocou vlasových príčeskov.

Aj keď sa vám to na prvý pohľad môže zdať ako výborné riešenie, vďaka ktorému ako mávnutím čarovného prútika zmizne hanba za neobjemnou hrivou, verte, že i tak populárne clip-in príčesky so sebou prinášajú celý rad otázok. Ak chcete predísť problémom, naučte sa príčesky správne vyberať.

pricesky

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Nekupujte mačku vo vreci!

Možno aj vy máte rovnako ako kopa ďalších žien nepríjemnú skúsenosť, kedy ste si príčesok bezhlavo objednali na internete bez predošlej konzultácie s vašou kaderníčkou. Výsledkom ukvapeného nákupu boli nekvalitné príčesky z vlasov, ktoré kvalitu nevideli ani z diaľky, čo vás stálo zbytočné peniaze. Na čo si teda musíte dať pozor?

Pôvod vlasov

Najdôležitejším kritériom, ktorému by ste mali venovať pozornosť, je pôvod vlasov, ktoré boli k výrobe príčesku použité. V súčasnej dobe je trh doslova zahltený ázijskými, indickými a európskymi vlasmi. Ako už možno čakáte, najlepšiu voľbu predstavujú tie európske, u ktorých nie je potrebná žiadna chemická úprava.

Hustota a počet pásov

Ďalším faktorom, ktorý si vyžaduje váš čas a pozornosť, je hustota a počet pásov, v ktorých sú vlasy usporiadané. Ak patríte medzi majiteľky riedkych a veľmi jemných vlasov, snažte sa vybrať si príčesky s čo možno najmenším počtom pásov, ale zato s najväčšou hustotou. Výber neuponáhľajte, pretože ak siahnete vedľa, budete na hlave nosiť len veľa sponiek, ktoré bude vidieť, a z výsledku nakoniec nebudete spokojná. Ten pravý úžasný príčesok by preto mal byť hustý, aby vyzeral čo najprirodzenejšie.

Syntetické alebo ľudské?

Do tretice vám predstavíme posledné kritérium, ktoré sa týka voľby medzi syntetickými a ľudskými príčeskami. Inak povedané, vyberte si, či dáte prednosť príčeskom so syntetických, či práve ľudských vlasov. Syntetické sú možno oveľa lacnejšie, avšak aj oko laika spozná, že sa rozhodne nejedná o prírodné vlasy. Ľudské príčesky vás možno vyjdú o niečo drahšie, ale zase získate kvalitu, trvanlivosť a dôveryhodný vzhľad.

S príčeskom na rande

Ak si vyberiete príčesok, môžete ho hneď otestovať na rande. Navštívte sex zoznamku a nájdite si partnera alebo milenca online.