Ani pánové by se neměli zanedbávat. Proto v našem článku nabízíme ukázku módních pánských účesů pro rok 2015. Poznejte trendy pánské účesy 2015 a vyberte si ten svůj!

Trendy pánské účesy 2015.

Trendy pánské účesy 2015. © Men’s Hairdressing Federation, Foto: Desmond Murray. Zdroj: www.fashionbeans.com

Pánské účesy 2015 – krátké vlasy

Móda prodlužování vlasů je evidentní a účesy „na ježka“ se tak v letošních trendech vyskytují opravdu minimálně. Absolutním hitem je klasický undercut, s kratšími vlasy po stranách a vzadu a nahoře delšími. Tento střih se do našeho povědomí dostal díky Davidu Beckhamovi a nyní slaví velké úspěchy.

Střih - undercut.

Populární střih – undercut. © Trendy Hair Fashion. Zdroj: www.fashionbeans.com

Jednou z módních alternativ, jak tento střih upravit, je uhladit jej do elegantnější podoby. Bez kvalitního gelu, vosku či laku na vlasy se proto pánové letos neobejdou. Pozor, tento rok se ovšem nespokojte s pouhým sčesáním vlasů dozadu. Sezóna 2015 totiž patří pěšinkám na straně a sčesat si vlasy do uhlazené patky je jednoduché a přesto efektivní.

Uhlazený undercut.

Uhlazený undercut s pěšinkou na straně. © Calvin Klein, Foto: Yannis Vlamos. Zdroj: www.vogue.it

Kromě úhledných patek je letos nezbytností pánských účesů ofina. Stačí pouze nechat dlouhé prameny vlasů ležérně spadat do očí. Uhlazená nebo rozcuchaná, rovná či asymetrická ofina – to záleží na vás.

Oina v pánských účesech.

Ofiny nejrůznějších tvarů i délek letos hrají prim. © Alexander McQueen, Foto: Marcus Tondo. Zdroj: www.vogue.it

Pokud jste muž s divočejším stylem, vyzkoušejte rozcuch. V tomto případě už nemusíte končit jen undercutem. Rozcuch sluší v podstatě všem vlasovým délkám. I zde se ovšem vyplatí styling – zkrátka i usměrněný a organizovaný rozcuch vypadá lépe než nějaké vrabčí hnízdo.

Rozcuch.

Rozcuch s dlouhou ofinou. © Ann Demeulemeester, Foto: Marcus Tondo. Zdroj: www.vogue.it

Nezapomeňte ani na divoký punkový styl.

Punkový styl.

Punkový styl. © Hair Machine. Zdroj: www.fashionbeans.com

 

Pánské účesy 2015 – dlouhé vlasy

Nejznámějším propagátorem dlouhých vlasů v pánských účesech je v současnosti Jared Leto. V tomto případě je samozřejmě velmi důležitá kvalita vlasů. Poškozené a mastné vlasy jsou naprostým tabu! Nejklasičtějším trendem je délka vlasů po ramena a pěšinka uprostřed.

Dlouhé vlasy - pánské účesy.

Dlouhé vlasy mužům sluší. © KH Hair. Zdroj: www.fashionbeans.com

Další možností je svázat vlasy do praktického culíku nebo drdolu. Ani použití čelenek se nevylučuje. Vždyť je nosí i fotbalisté, tak proč ne vy?

Drdol - pánské účesy.

Drdoly a culíky nejsou jen pro ženy. © Francesco Group, Foto: Raf Kuczowicz. Zdroj: www.fashionbeans.com

Pánské účesy 2015 – vousy

Popularita vousů od movemberu značně stoupla a není divu, že se drží mezi trendy. Strniště už nikomu nestačí, módní je plnovous. Plnovous se dá snadno kombinovat s účesy všech délek, ale zejména s delšími vlasy. Zkrátka dokonalá nedbalá elegance.

Plnovous.

Plnovous – pokračující trend. © Men’s Hairdressing Federation, Foto: Desmond Murray. Zdroj: www.fashionbeans.com