Už se vám několikrát stalo, že jste zaspala a do školy nebo zaměstnání odcházela na poslední chvíli? Nezbyl vám čas na nějakou větší úpravu zevnějšku, a přesto jste nechtěla mít na hlavě účes á la vrabčí hnízdo? Nebojte, příště už to tak dopadnout nemusí. Tyto rychlé a přesto působivé účesy vám totiž nezaberou více než několik málo minut.

V jednoduchosti je krása

I jednoduché rozpuštěné vlasy nemusí být pořád stejně nudné a okoukané. Stačí před odchodem do práce kulmou natočit konečky a hned se účes trochu oživí.

rychlé účesy

I se skřipcem se dá kouzlit

Pokud vám však při rozpuštěných vlasech vadí neposlušné pramínky, jež mají tendenci v nestřežených chvílích padat do očí, je i tady snadné řešení. Po obou stranách obličeje vezměte tenký pramínek vlasů a sepněte je vzadu za hlavou. Zbylé vlasy zůstanou volné, vzdušné a přitom už nebudou tolik nepoddajné.

rychlé účesy do školy

Culík je klasika

Obyčejný culík skýtá taktéž spoustu různých možností. Když se vyčeše nahoře téměř až na temeni hlavy, je více elegantní, zato trochu méně pohodlný, vlasy poté mají větší tendenci nadskakovat a stahovat hlavu dolů. Culík učesaný na stranu bude působit trochu rošťáckým dojmem. A dva culíky oproti tomu přidávají na roztomilosti a dětské hravosti.

Pokud nemáte po ruce žádnou gumičku, která by se vám hodila k outfitu, není nic jednoduššího, než „nevhodnou“ gumičku zakrýt. Při rozpuštěných vlasech si dejte jeden pramen stranou a ze zbytku udělejte jednoduchý culík. Nakonec volným pramenem vzadu za hlavou obmotejte gumičku tak, aby nebyla vidět, zbytek vlasů zastrkejte pod ni a zajistěte pinetkami, aby se vám účes během dne nezničil. Případně existuje ještě druhý způsob zakrytí gumičky – udělejte si nízký culík, trochu gumičku povolte a vzniklým prostorem mezi gumičkou a hlavou culík prostrčte.

rychlé účesy do práce

Extravagantní culík? Proč ne

Pokud naopak použijete gumiček více, než je obvyklé, dokážete z jednoduchého ohonu vytvořit neotřelý a neokoukaný prvek. Udělejte si normální culík a s určitými rozestupy na něj dejte několik různých gumiček. Můžete experimentovat s různými barvami nebo odstíny, dokud nenaleznete to nejvhodnější řešení.

rychlé účesy do práce

V roztomilosti je krása

Když opustíte culíky, můžete zabrousit na pole copů. Těch je také velké množství, a přestože zaberou trochu více času než culík, dají se při troše praxe stihnout třeba po cestě městskou hromadnou dopravou nebo při čekání na autobus. Nejjednodušší cop je samozřejmě ten obyčejný, kdy se vlasy rozdělí na tři prameny a překládají se střídavě zprava doprostřed a zleva doprostřed. Pokud však neuděláte ze začátku cop ze všech vlasů, ale jen z těch nejhořejších, které vezmete nad ušima a postupně budete jednotlivé pramínky přidávat, naskýtají se Vám další nevyčerpatelné možnosti. Když přidáváte nové pramínky vrchem, vznikne takzvaný francouzský cop, pokud je však přidáváte dospod, vytvoříte holandský cop, který jakoby vystupuje nahoru.

rychlé účesy do školy Holandský cop vystupuje nahoru a působí velmi neokoukaným dojmem

Drdol se hodí vždy

Dalším řešením se může stát jednoduchý drdol. Vzniká z culíku, kdy vlasy gumičkou neprotáhnete úplně. I ten lze různými způsoby ozvláštnit – učesáním na stranu nebo například tím, že drdol vytvoříte z copu. Pokud však opravdu nemáte čas a potřebujete něco neobvyklého a přesto nápaditého, vyměňte gumičku za šátek či barevnou stužku. Můžete si do vlasů dát čelenku nebo sepnout vlasy vzadu skřipcem, kreativitě se meze nekladou. Možností je opravdu mnoho, a když už vám dojdou nápady, stačí se cestou hromadnou městskou dopravou porozhlédnout po lidech okolo sebe a určitě přijdete na něco dalšího. Jak se říká – inspirace není nikdy dost.

Zdroje obrázku: www.babble.com, media4.popsugar-assets.com