V tomto článku se budeme věnovat tipům, jaký účes, střih a jakou barvu vlasů zvolit v případě, že už máte nějaká ta léta a přejete si vypadat stále šik a mladě. Budeme usilovat o praktičnost, ale také estetiku a hlavně zdraví vaší hřívy.

Jakou zvolit barvu vlasů

Samozřejmě je přirozené, že v tomto věku už máte přirozeně šedivé vlasy. Je známo, že světlejší barva omlazuje a naopak teenagerka s tmavší barvou vlasů bude vypadat starší, než je její skutečný věk. Pokud si netroufáte zrovna na blond barvu, pak můžete zvolit melírování či jiné prosvětlení. Nechte se obarvit na světle hnědou a proužky dále prosvětlujte (celistvé vlasy jsou nudné, přirozenější a estetičtější jsou všelijaké odlesky a odstíny). Bude to vypadat mladistvě a oživí to každičký účes.

Účesy pro ženy staršího věku

zdroj fotografie: edithshead.tumblr.com

To ale neplatí vždy! Pokud vám s věkem přibyly na obličeji pigmentové skvrny a máte tmavší pleť, pak by světlejší vlasy mohly tyto nedokonalosti naopak zvýraznit.
Navíc i šedivé vlasy mohou vypadat šik, pokud se o ně správně staráte a zvolíte adekvátní účes! Nemusíte se nutně přebarvovat. Všimly jste si trendu šedivé barvy na mladistvých?

Správná délka vlasů

Postupem času se vlasy mění. Stávají se jemnější, sušší a snadno se lámou. Na své hlavě také můžete pozorovat, že už nemáte tak husté vlasy, jako dříve. V tomto případě bychom vám doporučili kratší vlasy. Pokud zvolíte navíc sestříhané, nabudou na objemu. Druhou možností, jak získat objem, jsou příčesky, které snadno zakoupíte na internetu. Existují v mnoha barvách i délkách. Jejich aplikace je snadná a rychlá.

Účesy pro ženy staršího věku

zdroj fotografie: models.fordmodels.com

Praktické účesy pro ženy staršího věku

Ženy ve starším věku usilují spíše o praktické účesy. Chtějí vlasy, o které se nebudou muset tolik starat. Vždyť přece s dlouhými je plno práce, ještě když se kroutí na všechny strany. Jiné zas zastávají názor, že dlouhé vlasy pouze sepnou do culíku a je vystaráno. Neztrácejte však svou ženskou krásu! Praktičnost není to nejdůležitější, i ve stáří můžete vypadat stále skvěle a mladě! Důležité je, abyste věděla, co vám sluší a v čem se cítíte nejlépe.

Účesy pro ženy staršího věku

zdroj fotografie: agencesilver.com

Nechte si poradit od kadeřníka

Vlasy s přibývajícím věkem potřebují zvýšenou péči. Neexperimentujte doma pomocí nekvalitních přípravků, které je vám ještě zhorší. Vyplatí se zainvestovat do kadeřnice, která vám provede veškerou péči a také vám poradí, jaký účes se k vašemu typu vlasů, vašemu tvaru obličeje a barevnému podtónu pleti hodí nejvíce.
Inspirovat se můžete také na internetu, kde najdete nepřeberné množství různých střihů a barev.