Nedávno nás zaujal ryze český projekt dřevěných kabelek woodbags, a tak jsme se rozhodli přinést vám rozhovor s majitelem a tvůrcem této myšlenky – Štěpánem Malým.

Dřevěné kabelky woodbags

Dřevěné kabelky woodbags

1. Představ nám prosím v krátkosti tvůj projekt “woodbags”.

Projekt woodbags jsou dřevěno kožené kabelky, které vyšli ze skateboardové firmy restart skateboards. Kabeleky a značka woodbags si zakládá na přírodních materiálech, ruční práci a především kvalitě a originalitě. Od toho se také odrazí cena výrobku. po čase se objeví několik kolekcí v cenových hladinách od 2 tis Kč po 12 tis kč.

2. Jak si se dostal k tomuto nápadu?

Zimní roční období, kdy nebylo dostatek zakázek, mě donutilo přemýšlet nad nějakým produktem, který bude na první pohled bomba. Produkt který budu moc zhotovit v dílně určené pro skateboardy. Produkt pro dámy, protože naše cílovka byly mužského pohlaví, tak jsem chtěl být spravedlivý a nabídnout i něco pro ženy. A myslím že se mi podařilo zhotovit něco, co na naší planetě ještě nebylo.

3. Kdo si tvé dřevěné kabelky zamiluje?

Kabelky jsou určeny pro všechny věkové kategorie. Každý kdo má rád luxus, ruční práci, extravagantní design a přírodu. Za to si ale člověk musí připlatit. Momentálně jsou ceny dost při zemi s první kolekcí, tak toho doporučuji využit : – )

4. Někomu by se mohly zdát kabelky ze dřeva příliš těžké. Kolik přibližně váží jedna z první kolekce?

Ano na první pohled se to může zdát, jenže zdání klame, kabelka váží pod 900 g, váženo včetně řemínku. Dřevěná část je opravdu tvořena z velmi dobře vysušených 5 ks tenkých dýh.

5. Jak dlouho ti trvá vytvoření jedné kabelky?

Časově nejnáročnější je ruční spojení kůže se dřevem. Celkem jedna kabelka při kusové výrobě zabere cca 4 h čisté práce, nepočítány časy schnutí lepidla a laku.

6. Kde se může člověk setkat s woodbags?

Tak především na eshopu woodbags.com. S obchodními nabídkami teprve začínám. Nyní by se našlo jen pár eshopů. Kamené obchody zatím žádné a v budoucnu bych to viděl jen opravdu zřídka. Jen nějaká lukrativní místa v luxusních butiků.

Obchod bych chtěl spíše směřovat jen na vlastní prodej. Čr a Sk vlastní eshop s vlastními silami, a ostatní zajímavé státy za pomoci obchodních zástupců.

7. Jaké jsou tvé cíle v této oblasti do budoucna?

Přicházet s luxusními produkty a značku co nejlépe zviditelnit ve světě. Především a touto cestou bych chtěl i apelovat na případné zájemce, chceme najít schopné lidi mimo Čr pro obchodní zástupce.

Děkujeme za rozhovor.

Taky děkuji

Pokud vás tyto originální kousky kabelek zaujaly, můžete si je koupit v zmiňovaném eshopu nebo se stát jejich fanouškem na Facebooku.

Zdroje fotek: woodbags